Marketlerin çirkin etiket oyunu ortaya çıktı!

Marketlerin çirkin etiket oyunu ortaya çıktı! Vatandaşın cebindeki para bu şekilde uçuyorErdoğan'ın temel gıda ürünlerinde yüzde 7'lik KDV indirimi yapılacağını açıklamasından sonra uygulama bugün başlatıldı. Ancak bazı marketlerin 5 gün önceki fiyatlarına fahiş zam yapıp ürünlerini eskisinden bile zamlı sattıkları ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele kapsamında vatandaşa destek vermek amacıyla temel gıda ürünlerinde yüzde 7'lik KDV indirimine gidildiğini açıkladı.

UYGULAMA BUGÜN BAŞLATILDIM

erakla beklenen uygulama bugün başlatıldı. Önceki gün açıklama yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, indirimlere uymayan marketlerin gözünün yaşına bakılmayacağını belirtti. Fakat bazı marketler haksız kazançta yeni bir yol üretti.


3.5 TL'LİK ÜRÜNÜ 4.90 YAPTILAR

Bir market zinciri, 9 Şubat'ta 3.5. TL'ye sattığı ürünü KDV indirimine rağmen bugün 4.90 TL'ye çıkarıp ardından da indirimli olarak 4.60 TL'den satmaya başladı. Aynı markete bugünden itibaren zam geldiği ve çalışanların gün boyunca etiket değiştirdikleri öğrenildi.--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Kaynak: sondakika

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekleriz.

Daha yeni Daha eski