Zelenskiy: Kim varsa silahlandıracağız!

Zelenskiy: Kim varsa silahlandıracağız!Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, "Gelip bize yardım etmek isteyen kim varsa onları silahlandıracağız" dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başken Kiev'i ve şehrin çevresindeki önemli noktaları kontrol altında tuttuklarını sölyedi. Rusya'nın Perşembe günü başlattığı işgalden sonra, başkent Kiev'in hala Ukrayna kontrolünde vurgulayan Zelenskiy, "Düşman saldırılarına direndik ve onları başarıyla püskürtüyoruz. Çatışma devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"YARDIM ETMEK İSTEYEN KİM VARSA SİLAHLANDIRACAĞIZ"


Ukrayna Devlet Başkanı, Ukrayna halkının AB üyelik hakkı kazandığını ve bunun önemli bir destek olacağını sözlerine ekledi. Zelenskiy, "Gelip bize yardım etmek isteyen kim varsa onları silahlandıracağız" dedi.

Zelenskiy ayrıca, "Bu savaşı durdurmamız gerekiyor. barış içinde yaşayabiliriz" ifadelerini kullandı. Macaristan ve Almanya'nın SWIFT kararını destekleyecek kadar cesur olduğunu umut ediyoruz.

"BURASI BİZİM TOPRAĞIMIZ"


Başkent Kiev'de bulunan ofisinin önünden paylaştığı bir video ile sabah saatlerinde ulusa seslenen Zelenskiy, "Silahları bırakmayacağız" mesajını vermişti. Ukrayna lideri mesajında, "Herkese günaydın. Yalan haberlere inanmayın. Ben buradayım. Silahlarımızı bırakmayacağız. Devletimize sahip çıkacağız. Silahlarımız gücümüzdür. Burası bizim toprağımız, ülkemiz. Bizim çocuklarımız. Bütün bunları koruyacağız" ifadelerini kullanmıştı.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak: miliyetHaber

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekleriz.

Daha yeni Daha eski