Karadeniz'de deprem

Karadeniz'de depremKaradeniz'de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul'da da hissedildi.

Karadeniz'de AFAD verilerine göre, 4,4 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 4,5 şiddetinde açıkladı.

İstanbul'da da hissedilen deprem saat 20:38 sularında meydana gelirken AFAD'a göre deprem yerin 37 km altında, Kandilli Rasathanesi'ne göre ise 13 km derinlikte gerçekleşti. İlk belirlemelere göre can veya mal kaybı yaşanmadı.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin (EMSC) verilerine göre ise, merkez üssü Zonguldak'ın 113 km açıkları olan depremin 5,2 şiddetinde meydana geldiği duyruldu.

Bakan Kurum'dan açıklama


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Karadeniz Ereğli'si açıklarında meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimizle süreci yakından takip ediyoruz. Ülkemize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya: Herhangi bir olumsuz durum yok


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise sosyal medya hesabından, "Karadeniz -Zonguldak Ereğli merkezli AFAD verilerine göre 4.4 büyüklüğünde meydana gelen #deprem #İstanbul'umuzda da hissedildi. İlimizde ve ilçelerimizde herhangi bir olumsuz durum yoktur. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun" açıklamasında bulundu.

"Tehlikeli bir durum olduğunu düşünmüyorum"


Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İstanbul'da da hissedilen depreme ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul açıklarında Karadeniz'de M4.8 deprem. İstanbul'da hissedilmesine karşılık tehlikeli bir durum olduğunu düşünmüyorum. İstanbul yaklaşık 200km kadar uzak görünüyor" dedi.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak:halk tv

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekleriz.

Daha yeni Daha eski