TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa etti

TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa ettiGörev süresinin dolmasına 1 yıl kalan Özdemir, 2019 yılında yapılan seçimle göreve gelmişti. TFF seçimi 2023 Haziran’da yapılacaktı.

- Nihat Özdemir ne söyledi?
Nihat Özdemir, yayın ihalesiyle ilgili Kulüpler Birliği ile bir araya gelecekti. Ancak bu toplantı öncesi istifa kararı aldı. Kulüp başkanlarına "Hakkınızı helal edin" dedi ve süreci Servet Yardımcı ile sürdüreceklerini söyledi.

Başkanlığı, vekaleten birinci başkan vekili Servet Yardımcı yürütecek.

- Yeni TFF Başkanı kim olacak?
Türkiye Futbol Federayonu Başkanlığı için TFF Eski Başkan Vekili Hüsnü Güreli, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin isimleri geçiyor.

- TFF'den resmi açıklama


TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda, Başkanımız Sayın Nihat Özdemir görevinden istifa etmiştir.

Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla, Türkiye Futbol Federasyonu'na Başkan Vekili Sayın Servet Yardımcı vekâleten başkanlık edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yönetim kurulunun yeni bir görevlendirmede daha bulunduğu ve Mustafa Çağlar'ın, TFF başkan vekilliği görevine getirildiği kaydedildi.

TFF'DE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?


- Nihat Özdemir'i istifaya götüren süreç
Süreci istifaya götüren başlıca iki neden var. Yayın ihalesi sürecinin uzaması, kulüplerin açıklanan miktarlardan mutlu olmaması.

Aralarında Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'un da bulunduğu 13 Süper Lig hakemi klasman dışı bırakılmıştı. Tahkim Kurulu ise hakemlerin itirazını haklı buldu ve federasyonun imzaladığı kararı geçersiz kıldı.

Bu gelişmenin ardından idari ve hukuki işlerden sorumlu başkan vekili Mehmet Baykan, "Konunun hukuki boyutu hiç konuşulup tartışılamadan işlem gerçekleştirilmiş ve Tahkim Kurulu da yönetimimizin kararını bozmuştur. Bu konuda sorumluluk üstlenerek istifa ettim" açıklamasıyla görevini bıraktı.

Baykan'ın ardından federasyonun sponsorluklar ve pazarlamadan sorumlu yöneticisi Alkın Kalkavan da istifa etti.

Statüye göre yeni başkanın 3 ay içinde belirlenmesi gerekiyor. Federasyonda haziran ayında olağan genel kurul var. Bu toplantıya seçim maddesinin de eklenmesi bekleniyor.

--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak: sondakika

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekleriz.

Daha yeni Daha eski