Fırat Üniversitesi Tıp Mezunlarını Uğurladı

Fırat Üniversitesi 34. Dönem Tıp Mezunlarını Uğurladı 

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 34. dönem öğrencilerinin mezuniyet ve yemin töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Son HaberFırat Üniversitesi 2021-2022 öğretim yılı 34. dönem Tıp Fakültesi mezunları için Atatürk Kültür Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi.

Fırat Üniversitesi 2021-2022 öğretim yılı 34. dönem Tıp Fakültesi mezunları için Atatürk Kültür Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Rektör Fahrettin Göktaş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, tıp fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezun olan 129 öğrenci Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürgöze eşliğinde yemin etti. Öğrenciler daha sonra ise sırayla mezuniyet belgelerini hocalarının elinden aldı. 

TORAMAN: SİZLERE DE BAŞARILAR DİLİYORUM 

Kendi evladının mezuniyet törenindeymiş gibi heyecanlandığını belirten Vali Dr. Ömer Toraman, "Kolay değil, hakikaten büyük bir emek mahsulü. Kıymetli anne babalar, çocuklarınızın hayallerine kavuşması için belki de kendi hayallerinize kavuşmak için çok gayret sarf ettiniz. Tıp fakültesini kazanmaları ve mezun olmaları için çok fedakarlıkta bulundunuz. Ancak şu anda bu mezun doktorlarımız bu emeklerinizin zayi olmadığını gösterdi. Onlara teşekkür ediyor ve tebrik ediyoruz. Türkiye’nin en zeki en çalışkan bireyleri karşımızda. Hakikaten Türkiye'de sağlık hizmetlerinde çalışkan bireylerimiz sayesinde dünyanın belki de en iyi hizmetlerini alıyoruz. En iyi şekilde tedavi oluyoruz ve şifa buluyoruz. FÜ Türkiye’nin, bölgenin çok önemli bir üniversitesidir. FÜ Tıp Fakültesi de uzun zamandır büyük bir tecrübe ile doktor yetiştiriyor. Dolayısıyla bunun idrakiyle görev yapacağınızdan şüphem yok. Allah devletimizi daim etsin, milletimizi var etsin. Sizlere de başarılar diliyorum. Tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.


1 Yorumlar

Yorumlarınızı bekleriz.

  1. Fırat Üniversitesi 2021-2022 öğretim yılı 34. dönem Tıp Fakültesi mezunları için Atatürk Kültür Merkezi'nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Rektör Fahrettin Göktaş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, tıp fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezun olan 129 öğrenci Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürgöze eşliğinde yemin etti. Öğrenciler daha sonra ise sırayla mezuniyet belgelerini hocalarının elinden aldı.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski